Historie plavební společnosti Carnival

Největší operátor plaveb na výletních lodí. Jak se, ale stal Carnival z malého snu zámořským gigantem.

Lodě Carnival Cruise Lines, jsou překrásné a kralují všem oceánům a mořím. Jejich hlavním smyslem cestování a poznávání krás světa je zábava pro každého. Spojení Carnival Corporation a Carnival plc potvrzuje, že jsou momentálně největším plavebním operátorem na světě.

Tato britsko-americká korporace má ty nejpevnější základy v historii. Americká Carnival Corporation ve společnosti Carnival Cruise Lines, založené v roce 1972 izraelským imigrantem, a Carnival plc v P&O Princess se 150letou námořní historií s anglickými kořeny. Když se, ale v dubnu 2003 rozhodli spojit své síly, vytvořili tím gigant námořní turistiky, který využívají milióny lidí a jejich počet stále roste.

Jejich flotila je složená z 24lodí: Carnival Vista, Carnival Breeze, Carnival Legend, Carnival Splendor, Carnival Freedom, Cranival Glory, Carnival Conquest, Carnival Miracle, Carnival Mgaic, Carnival Valor, Carnival Liberty, Carnival Pride, Carnival Spirit, Carnival Victory, Carnival Triumph, Carnival Paradise, Carnival Elation, Carnival Sunshine, Carnival Inspiration, Carnival Imagination, Carnival Fascination, Carnival Sensation, Carnival Ecstasy, Carnival Fantasy.